Özlem ÖZDİL Kimdir

Özlem Özdil, 8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover kentinde dünyaya geldi.. Babasının ismi Veli  annesinin ismi ise Nadidedir. Dedesi Konya ili Aksaray ilçesinden İzmir’e göç etmiştir. Aynı zamanda Halk ozanı olan babası Dursun Özdil’den bağlama ve repertuvar dersleri aldı. Sinan Çelik’in  ile tanışmasıyla birlikte henüz 17 yaşında iken Türkiye’ye geldi. Sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini ile ön plana çıkması gecikmedi.  Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi halk müzüğininin önde gelen sanatçıları ile yaptığı ortak çalışmalar ile daha da geliştirdi.

Ana dili gibi Almanca, İngilizce ve iyi Fransızca bilen Özlem Özdil, Başta TRT kanalları olmak üzere özel kanallarla birlikte çok sayıda televizyon programına çıkmıştır. Aktif olarak da Radyo / Televizyon Programları, Konser & Festivallere katılmaya devam ediyor.

Paylaşalım

1 thought on “Özlem ÖZDİL Kimdir

  1. merhaba arkadasim siz nerde yasiyorsunuz? konya iline bagli aksaray ilcesisi yazmisiniz kesinlikle yanlis bilgi aksaray 1989 da il oldu daha öncede nigdeye bagliydi belki m.ö felan bagliysa bilmem yasim 50 konyaya baglandigimizi hic duymadim bilginize

Comments are closed.