ULUSLARARASI ALEVİ VAKFI’ndan Tokat- Niksar Haydarbey CEMEVİ için kampanya: CEM evleri ile dayanışmaya çağrı:

Uluslararası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı, geleneksel Aleviliğin yaşanması ve yaşatılması anlayışı kapsamında, ‘’Cemevlerimizle Dayanışmaya Çağrı’’ başlığı altında yeni bir destek kampanyası başlattı.

Tokat-Niksar ilçesine bağlı Haydarbey Köyünde inşaatı süren ve büyük ölçüde tamamlanan Cem evinin hizmete girebilmesi için inşaatın tamamlanması amacıyla Haydarbey Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin yardım talebi üzerine CEMEVİNİN bitirilmesi için kampanya başlattı.

Vakıf yetkilileri yaptığı açıklamada; İnanç merkezlerimizin yine konuşulduğu ve istemediğimiz halde Kültür Bakanlığına bağlandığı şu zamanda güzel ilimiz Tokat’ dan Alevilerden başka kimseye muhtaç olmamak için merkezi Almanya’da olan Vakfımıza “Bitirmek için yardım edin” talebi geldi.

Bugüne kadar merkezi Almanya’da olan Uluslararası Vakfa gelen destek taleplerinin kısa süre başarı ile tamamlandığı, bu projede de gerekli desteği sağlayarak, bir köyümüze daha kendi canlarımızın gücü ile bir Cem Evinin faaliyete geçmesini sağlama sevincini yaşayacaklarını belirtiler.

Avrupada da bağış olarak katkı sunan Canlar bunu vergiden düşürme imkanlarını hatırlattılar.

Tüm canlardan Cem Evlerimizle dayanışmaya katkı sunmaya davet ettiklerini söylediler.

Paylaşalım